B jak bieganie

Bieganie wymaga motywacji, a ta ma swój początek w głowie, rodzi się wtedy gdy szukamy recepty na świetny wygląd – w zdrowym ciele zdrowy duch! Mieć dobrą kondycję i świetną sylwetkę, a także cieszyć się dobrym zdrowiem to marzenie wielu, ale nieliczni biegają by to osiągnąć!

Bieganie jest dla człowieka naturalną formą ruchu, a rozwijanie cech wpisanych w nasz kod genetyczny, takich jak szybkość i wytrzymałość jest realizowane także w amatorskim bieganiu, które jest najbardziej dostępną i prozdrowotną formą aktywności fizycznej. Pokonanie pierwszych kilometrów wymaga zmobilizowania samego siebie, ale nie wymaga nakładów finansowych, drogiej infrastruktury, czy obecności trenera, skutkuje natomiast podnoszeniem podstawowych zdolności motorycznych na wyższy poziom. Wynik systematycznego biegania to zmniejszenie ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, a w rezultacie kształtowanie charakteru, przekładające się na zarządzanie własnym życiem każdego dnia!

Większość chorób jest wynikiem braku aktywności fizycznej i niewłaściwego odżywiania. Nigdy nie jest za późno, by zacząć zmiany na lepsze, poczuć radość i wolność na łonie przyrody, pokonując kolejne kilometry na własnych stopach. Chcąc osiągnąć formę fizyczną, a zarazem uniknąć przetrenowania należy wyznaczyć sobie realne cele, które powinno się weryfikować wraz z upływem przebiegniętych kilometrów, a także nie należy zapominać o rozgrzewce i stretchingu.

Bieganie angażuje większość grup mięśniowych, ale przede wszystkim mięśnie kończyn dolnych. Wpływa korzystnie na wszystkie układy i narządy ludzkiego ciała, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i niweluje stres, podnosi poziom endorfin poprawiając samopoczucie, a także obniża ciśnienie krwi, stabilizuje masę ciała i usprawnia działanie układu krwionośnego. Im częściej, a przede wszystkim systematycznie będziesz biegał, tym szybciej zauważysz postępy i korzystne zmiany w swoim organizmie, pod warunkiem, że będziesz dbał o regenerację organizmu i go wspomagał!

W bieganiu i regeneracji organizmu pomogą każdej aktywnej osobie najwyższej jakości suplementy firmy STARLIFE:

  • GOLD STAR
  • CORDYCEPS STAR,
  • GLUTAMINE STAR
  • TAURINE 600 STAR
  • BCAA STAR
  • REGEMAX STAR
  • L-ARGININE STAR
  • STAR MEN
  • MULTI STAR
  • INOSINE STAR

Najbliższe szkolenia

O FizjoCoach

Fizjo Coach to międzynarodowy projekt poświęcony organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, sportu, tapingu, terapii manualnej, postawy ciała, diagnostyki oraz dietetyki.

Dane firmy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019