A jak aktywność fizyczna!

Aktywność fizyczna oraz prawidłowe odżywianie to klucz do prawidłowej sylwetki, bez nadwagi i otyłości, a także do harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, to profilaktyka w obszarze wielu chorób cywilizacyjnych w wieku dorosłym (m. in. cukrzycy, chorób układu krążenia, nowotworów złośliwych, osteoporozy i szeregu innych).

Zdrowie i dobre samopoczucie to dwie wartości, które nie mają zamienników w codziennym życiu. Należy je pojmować w kategorii znacznie szerszej, obejmującej problemy całego społeczeństwa, jako zdrowie społeczne. Obecnie zdrowy styl życia wydaje się nierealny i dla większości społeczeństwa nieosiągalny, tak będzie, gdy pominiemy aktywność fizyczną. Zdrowie w bardzo dużym stopniu zależy od nas samych – stylu życia, przede wszystkim aktywności fizycznej i odżywiania, a także od sposobu myślenia.

Zdrowie oraz dobre samopoczucie powinno być atrybutem każdego człowieka. Bez wysokiego poziomu: energii i odporności, mechanizmów obronnych przed nowotworami, chorobami układu krążenia oraz stresem nie ma długiego życia. Już Hipokrates (460-377 r. p.n.e.) ok. 2500 lat temu zawarł ideę zdrowego stylu życia w swojej maksymie: „cała wiedza medyczna ma 2 potężne słupy, na których się wspiera. Są nimi ćwiczenia fizyczne i dietetyka”. Procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka podczas wysiłku, wpływają nie tylko na ciało, ale i ducha. Pozytywny wpływ aktywności fizycznej na serce i układ krążenia to również lepsza praca mózgu oraz więcej hormonów szczęścia, natomiast poprawa w zakresie wydolności układu oddechowego wspomaga walkę ze stresem i kontrolą własnego ciała w sytuacjach kryzysowych. Brak aktywności fizycznej stał się jednym z największych niebezpieczeństw zagrażających jakości życia współczesnego człowieka!

Układ narządu ruchu w aktywności fizycznej wspomagają najwyższej jakości i prawie w 100% przyswajalne suplementy firmy STARLIFE: GOLD STAR, CORDYCEPS STAR, GLUTAMINE STAR, TAURINE 600 STAR. Natomiast regenerację mięśni i całego organizmu po wysiłku przyspieszą: BCAA STAR, REGEMAX STAR, L-ARGININE STAR, STAR MEN, MULTI STAR. Pamiętaj „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu” (Wojciech Oczko – medyk Stefana Batorego).

Prof. nadzw. dr hab. Dariusz Mucha Konsultant naukowy STARLIFE

Najbliższe szkolenia

O FizjoCoach

Fizjo Coach to międzynarodowy projekt poświęcony organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, sportu, tapingu, terapii manualnej, postawy ciała, diagnostyki oraz dietetyki.

Dane firmy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019